Kvě 1

Zdravé obutí pro celou rodinu: zdravotní obuv Santé

Móda/Oblečení, Zdraví Žádný komentář »
semišová vysoká obuv halens

Semišová vysoká obuv
Cena 4299 Kč

více zde »

kožená kotníková obuv halens

Kožená kotníková obuv
Cena 2799 Kč

více zde »

domácí obuv halens

Domácí obuv
Cena 399 Kč

více zde »


Obuv pro zdravé nohy Santé

Společnost zaměřená na výrobu a prodej zdravotní obuvi pro celou rodinu SANTÉ – zdravotní obuv s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1997. Je tradičním českým výrobcem kvalitní zdravotní obuvi, který sse po celou dobu snaží poskytovat profesionální služby založené na dlouholetých zkušenostech s výrobou, prodejem a distribucí certifikované zdravotní obuvi. V současné době provozuje v Praze 2 vzorkové prodejny.

Zdravotní obuv Santé

Jak si vybrat tu správnou obuv?

Desatero pro zdravé obouvání

Lidská noha je po srdci nejvíce zatěžovaným tělesným orgánem, ale zároveň je však také nejvíce zanedbávanou částí těla. Zatímco propagaci péče o ostatní části těla je poskytnuto hodně prostoru, zdraví nohou je věnována jen minimální osvěta. V důsledku toho jsou nohy často „napěchovány“ do tvarově i materiálově nevhodné obuvi a dokud se samy neozvou bolestí, ani si na ně nevzpomeneme. Lékaři pak tráví hodně času napravováním škod, jimž se dalo snadno předejít výběrem správné obuvi.

Obuv sehrává ve vztahu k bipedální lokomoci člověka důležitou funkci. Nejdůležitějším úkolem obuvi je ochránit nohu před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí a podporovat její základní fyziologické funkce jako jsou stání, chůze a běh. Obuv může rovněž zajistit částečnou eliminaci vrozených nebo získaných vad nohou, nebo naopak podílet se na jejich vzniku. Obuv může napomáhat, ale i omezovat fyziologické funkce nohou.

K dobrým návykům správného obouvání patří rovněž správné užívání obuvi podle účelovosti. Pro celodenní nošení nejsou vhodné různé typy gumotextilní obuvi (tenisky, cvičky, kecky nebo jarmilky), které jsou určeny zejména pro sport a hry v přírodě. Pro zcela malé děti se nedoporučují nosit tenisky a textilní obuv s pryžovou podešví, neboť díky dobré adhezi podešve k podložce sklouzává noha dítěte v obuvi dopředu (známé díry ve špici), což vede spolu s teplem, jež se v obuvi tvoří, k poškození kůže a prstů. Zatímco teplo v usňové obuvi se zvýší asi o 10%, u textilní obuvi s pryžovou podešví je to až cca. o 25%.

S péčí o nohu je nutno začít hned po narození dítěte. Již úzké a těsné punčošky nebo punčochové kalhotky omezí pohyb dětských nohou a mohou způsobit deformity. Dítě musí začít chodit samo a nezačne dříve, dokud jeho kostra, vazy a svalstvo není k tomu způsobilé. Stavění dětí na nožičky, které ještě samo nechodí dítěti škodí.

Pro navštívení webové prezentace Santé – zdravotní obuv, klikněte zde »

Výrazy z vyhledávačů:
  • santé katalog 2016

Nezapomeňte odebírat novinky o slevách a akcích pomocí RSS!

Přidej článek na servery.
Podobné nabídky, které by Vás mohly zaujmout:
Reklama