Pro 30

Šišák bajkalský a jeho léčivé účinky – nabídka produktů u Prozdraví.cz

Prozdraví.cz, Zdraví Žádný komentář »

Léčivá rostlina Šišák Bajkalský u Prozdraví.cz

Šišák Bajkalský je vytrvalá bylina se vzpřímeným stonkem, vysokým až 50 cm, s modrofialovými dvou-pyskými květy, které jsou uspořádány do hroznovitého květenství. Listy má přisedlé, vstřícné a kopinaté, jasně zelené barvy. Kořen je vřetenovitý, masitý se žlutým vnitřkem. Vyskytuje se zejména ve východní oblasti Ruska v Zabajkalí. Dále je rozšířen v Číně a Severní Americe. Roste na sušších propustných, štěrkovitých a kamenitých svazích. Má rád mnoho slunce, ale nevadí mu ani polostín.

Šišák Bajkalský léčivé účinky

Je významnou medonosnou rostlinou s vynikajícími léčivými vlastnostmi. Kořen obsahuje vysoké množství flavonoidů – až 35 % (baikalin, baikalein a wogonin), 1,75 mikrogramu melatoninu v jednom gramu rostliny. Dále pak betasitosterol, kampesterol, steroly, organické kyseliny, kyselinu benzoovou a přes čtyřicet flavonových glykosidů.

Šišák Bajkalský je zmiňován v čínských spisech z let 25 – 220 po Kristu. Od té doby je součástí medicínských přípravků. Má příznivé učinky na

  • hepatitidu
  • hypertenzi
  • záněty
  • záškrt
  • omezení množení viru HIV
  • posílení imunity a eliminaci vysoké horečky

V Americe ho například používali indiáni Čerokíjové k vyvolání menstruace. Obsažené flavonoidy mají prokazatelně protizánětlivou aktivitu. Proto se droga uplatňuje při léčbě celé řady zánětů, zejména jater. Jeho antioxidační účinky jsou také značné a několikanásobně předčí nám známé vitaminy A, C, E. Vědci zjistili, že obsažený baikalin dokonce zabraňuje proliferaci již vzniklých nádorů. Účinný je zejména proti nádorům prostaty, kůže a rakovině prsu, méně už proti nádorům tlustého střeva, kde jeho schopnost je značně závislá na typu buňky, ze které nádor vznikl.

Širokou nabídku produktů s obsahem Šišáku Bajkalského si můžete objednat u Prozdraví již teď, klikněte zde pro více informací »

Výrazy z vyhledávačů:
  • šišák bajkalský léčivé účinky
  • šišák bajkalský účinky

Nezapomeňte odebírat novinky o slevách a akcích pomocí RSS!

Přidej článek na servery.
Podobné nabídky, které by Vás mohly zaujmout:
Reklama